Ľudia v divadle

Kristína JURŠČÁKOVÁ

Kika prišla do nášho divadla spolu so svojím manželom Romanom. V roku 2016 sa stala predsedníčkou divadelného súboru a vedie ho aj v súčasnosti.

 


 

Roman JURŠČÁK

Romčo pôsobí ako herec v našom divadle od roku 2016, avšak okrem hereckého umenia ovláda aj hru na heligónke, a preto nesmie chýbať na žiadnej dobrej akcii v našej obci. Je to chodiaci „jukebox“ a svoje tromfy skrýva v klobúku, a to doslova.

 


 

Jana MLYNARČÍKOVÁ

Janka prišla do nášho súboru tak nejak prirodzene. Začala nám pomáhať s organizovaním pochovávania basy a od roku 2016 pôsobí už oficiálne ako naša režisérka. Môžeme sa na ňu spoľahnúť, je vždy pripravená a z kabelky vždy vytiahne čo treba, od pera až po nožničky.

 


 

Erik GEMZICKÝ

Erik patrí k najdlhšie pôsobiacim hercom nášho súboru. Jeho herecké začiatky siahajú do roku 2001. Zahral si už všetko od úradníkov, cez zvodcov, až po gayov. Je to teda všestranný umelec a okrem toho je to aj starosta našej obce.

 


 

Lucia KANDEROVÁ

V našom súbore začínala v roku 2006 ako šepkárka. Prešepkala sa až k herečke a odvtedy sa aktívne zapája do divadelného diania v našej obci. Ak niekto mešká na divadelnú skúšku, môže sa spoľahnúť, že od našej Lucky dostane výhražnú správu s minimálne piatimi výkričníkmi.

 


 

Oľga GUOTHOVÁ

Momentálne je najdlhšie pôsobiacou členkou divadla. Jej herecké začiatky sa začali pred mnohými rokmi. Patrí medzi divadelné pamätníčky a texty vždy ovláda na 100 %. Olinka je naša Katka Kolníková a všetci ju máme veľmi radi, pretože je za každú srandu.

 


 

Šimon KANDERA

Šimon začínal v našom divadle ako herec a zároveň aj technik v roku 2013. Je to flegmoš, ktorý vždy všetko zariadi a s pomocou káblov pozapája aj nemožné.

 


 

František VYŠŇAN

Fero je naším technikom od roku 2015. Jeho technické schopnosti sú unikátne. Môžeme sa spoľahnúť, že zvonček bude zvoniť vždy vtedy, keď má zvoniť telefón a telefón bude zvoniť vždy vtedy, keď má zvoniť zvonček pri dverách.

 


 

Petra ČEPELOVÁ

Peťka začínala ako nenápadné dievčatko. Najskôr účinkovala v rozprávke Medveď a víla a od roku 2014 začala pôsobiť ako šepkárka. Nakoniec sa postavila na divadelné dosky aj ako herečka. Peťka je finančne najmenej náročný člen nášho súboru. Zje a vypije toho veľmi málo, ale za to svoje herecké umenie neustále zlepšuje.

 


 

Sofia Karmen MAGERČIAKOVÁ

Sofia začínala ako herečka v rozprávke Medveď a víla v roku 2014. Odvtedy sa stala súčasťou nášho súboru. Je to dievča do voza aj do koča a to doslova. Pozor na ňu, doma má až dvoch krásnych tátošov.

 


 

Kristína TURČIAKOVÁ

Kika začínala ako herečka v roku 2014. Neskôr pôsobila aj ako šepkárka. Jej herecká kariéra sa nezačala veľmi lákavo, keďže po rozprávke boli jej prvými dvomi rolami mužské postavy. Najskôr si zahrala bezdomovca, neskôr ruského mafiána. Kika to však zvládla so cťou, ako sa na poriadnu herečku patrí.

 


 

Dagmar ORAVCOVÁ

Dáška patrí k ľuďom, ktorí sa zaraďujú do skupiny „čo na srdci, to na jazyku“. Práve preto ju máme veľmi radi. Svojím komentárom dokáže schladiť nejednu horúcu hlavu. Dáška zahrá akúkoľvek rolu a do nášho hereckého kolektívu prišla v roku 2012. Odvtedy patrí k neoddeliteľným súčastiam nášho súboru.

 


 

Eliška ORAVCOVÁ

Eliška je naše divadelné dieťa. Od malička vyrastala s ľubeľským divadlom a už ako malá ovládala všetky texty aktuálnej divadelnej hry. Tešíme sa, že máme ďalšiu mladú generáciu budúcich hercov a herečiek, ktorí budú pokračovať v našich tradíciách.

 


 

Nina SLAVKOVSKÁ

Spolu s Eliškou patrí k naším divadelným deťom. Od roku 2017 pôsobí ako šepkárka a v budúcnosti sa určite postaví aj na divadelné javisko ako herečka.

 


 

Peter SLAVKOVSKÝ

Peťko je policajt telom aj dušou a v skutočnom živote, aj na javisku. Je to náš pohoďák, s ktorým je zábava. Ako herec pôsobí v našom divadle od roku 2011.

 


 

Dorota MATEJOVIE

Dorotka patrí medzi naše najčerstvejšie divadelné prírastky, aj keď s divadlom má už svoje skúsenosti a zahrala si na pochovávaniach basy či v rozprávke Medveď a víla. Momentálne pôsobí ako šepkárka, no v budúcnosti sa určite postaví na javisko aj ako herečka a my sa na to už veľmi tešíme.